Kapat
Kozmetik 331 0

En İyi Yüz Nemlendirici 2021, En İyi Yüz Kremi, Yüz Nemlendirici Kremler

Sizin için en uygun olan yüz nemlendiriciyi ararken deney, sürecin bir parçasıdır. Uygun nemlendiriciyi bulmak için sadece sayısız krem, losyon ve jel değil, aynı zamanda cilt tipinizi, çare bulmayı umduğunuz endişeleri ve fiyat etiketini de hesaba katmanız gerekir.

Peki nereden başlayacaksınız? Her tür cilt tipi ve bütçesi için birkaç yüz nemlendiricisini bir araya getirdik, böylece sizin için en iyi olana ve neyin işe yarayacağına odaklanabilirsiniz.

Fiyat belirteçleri:

  • 50₺ altı: ₺
  • 50-100₺ arası: ₺₺
  • 100-150₺ arası: ₺₺₺
  • 400₺ ve üzeri: ₺₺₺₺₺

Nasıl Seçtik?

Cilt tipleri yağlı, kuru ve hassas şekilde gözlenebilir. Bazen bu özelliklerin tamamı aynı cilt üzerinde bile farklılık gösterebilir. Her cilt tipi için formüle edilmiş nemlendiricileri bir araya getirmeye çalıştık. Ürünlerden sonra cilt nemlendiricileri seçerken dikkat etmeniz gerekenleri de sıraladık.

En İyi Yüz Nemlendiriciler

Neutrogena Hydro Boost Gel Cream Nemlendirici

Fiyat: ₺

Bu ürün çok satan, hyaluronik asit ve gliserin ile yapılan; cildi nemli, esnek ve pürüzsüz hissettiren bir jel formülüdür. Soğuk mavi jel, dokunulduğunda sıvı hissedilir ve temas halinde hemen emilir.

Jel nemlendiriciler özellikle yağlı ciltler için uygundur, ancak bu formülasyon kuru ve hassas ciltler için de uygundur.


Embryolisse Lait-Creme Concentre

Fiyat: ₺₺₺

Gözden geçirenler bu nemlendiricinin hafif, sütlü dokusundan övgüyle söz ediyorlar.

Fransız kozmetik şirketi tarafından üretilen, vitaminler ve antioksidanlarla zenginleştirilmiş ve kuru ciltler için formüle edilmiştir.

Shea yağı kolajeni nemlendirir ve elastikiyeti arttırırken soya proteinleri sertleşir ve güçlendirir. Bazı ön araştırmalar, Soyada bulunan izoflavonların ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olabileceğini öne sürüyor.


Cerave Facial Moisturizing

Fiyat:₺₺

Gliserin, seramidler ve hyaluronik asit içeren bu nazik, çok amaçlı krem özellikle olgun cildin ihtiyaçlarına uygundur. Hem koku hem de yağ içermez ve kullananlar, kuru ve hassas ciltte yatıştırıcı ve nemlendirici özelliklerini deneyimlediklerini belirtiyorlar.


Olay Regenerist Micro-Sculpting Cream

Fiyat: ₺₺₺₺₺

Kuru, normal veya karma ciltler için tasarlanan bu yaşlanma karşıtı nemlendirici, hyaluronik asit, amino-peptidler ve niasinamid ile formüle edilmiştir. Bu bileşenler, dolgunlaştırıcı nemlendirici, kırışıklıklar ve ince çizgiler üzerinde yumuşatıcı bir etki sunar.

Yüzlerce yorumcu, bu nemlendiriciyi diğer ürünlerle üç katından fazla fiyatla karşılaştırarak etkinliği için övüyor.


Kiehl’s Ultra Facial Cream SPF30

Fiyat: ₺₺₺₺₺

Bu günlük nemlendirici, SPF 30 güneş kremi ile formüle edilmiştir ve gündüz kullanım için idealdir. Hafiftir ve yağsızdır, tüm cilt tipleri için 24 saat nemlendirme sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Kullananlar kremsi dokuyu sever, ancak bazı kişiler kokusunu rahatsız edici bulmaktadır.


Yüz Nemlendiricisinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Deneme ve yanılma, iyi bir nemlendirici arayışının bir parçası olabilir, ancak seçeneklerinizi daraltmanın birkaç yolu vardır.

Cilt Tipleri

Nemlendiriciler belirli cilt tiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için formüle edilmiştir, bu nedenle cilt tipinizi düşünmek, başlamak için iyi bir yerdir.

Yaygın cilt tipleri şunlardır:

  • Kuru
  • Yağlı
  • Karma
  • Hassas
  • Akne eğilimli

Cilt tipinizden emin değilseniz, duştan sonra nasıl hissettiğinizi düşünün. Sıkı, kuru veya pul pul hissediyorsanız, muhtemelen cildiniz kurudur. Cildiniz kaygan veya parlak görünüyorsa muhtemelen yağlı bir cildiniz vardır. Karma cilt tipi, ikisi arasında bir karışım gibi görünür ve hissedilir.

Cilt tipinizi belirledikten sonra, ilgilendiğiniz ürünlerin ambalajlarına bakın. Hangi cilt tipi için en iyi sonucu verdiklerini bulabilirsiniz.

Ambalaj üzerinde ürünün diğer faydalarından da bahsedilir. Bir nemlendiricinin ilk işi nemlendirmek iken; farklı formülasyonlar aynı zamanda kırılmaları ve tahrişleri önleme, hatta cilt tonunu, dokusunu, pürüzsüz ince çizgileri ve kırışıklıkları tedavi edebilir.

İçerik

Ayrıca içerik listesini de taramalısınız. Şirketlerin, müşterilerinin bilinçli kararlar verebilmesi için tüm malzemeleri listelemelerini gerekir.

Bileşenleri deşifre etmek her zaman kolay değildir, bu nedenle EWG’nin Skin Deep veritabanında bilmediğiniz içerikleri arayabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ürün etiketleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yüz Nemlendiriciler Nasıl Kullanılır?

Ellerinizin temiz olduğundan eminseniz; nemlendiriciyi alnınıza, yanaklarınıza ve çenenize sürün. Ardından yukarı doğru hareketlerle ovalayın.

Çoğu insan sabahları ve yatmadan önce olmak üzere günde iki kez nemlendirici kullanımını etkili bulur. Bununla birlikte, cilt tipinize bağlı olarak daha sık veya daha az nemlendirici uygulamanız gerekebilir.

İlgili içerikler:


Sağlık, ilaçlar, bitkiler ve daha birçok eşsiz konu üzerine güncel makalelerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/best-face-moisturizers

Batuhan Korkmaz {Batuhan Korkmaz}

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okuyor. Eğitim hayatı süresince öğrendiklerini bir araya getirmek ve sağlığınız hakkında daha kolay bilgi edinebilmeniz amacıyla araştırdıklarını sitesinde paylaşmaktan keyif duyuyor. | korkmaz1001@gmail.com e-mail adresinden ya da @bthnkrkmz Instagram sayfasından iletişime geçebilirsiniz. | Öneri ve şikayetleriniz için: onlineczaci@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir