Kapat
Genel Sağlık 11 0

Bel Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim? Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar? Bel Ağrısına Bakan Bölüm Hangisi?

Bu yazımızda; bel ağrısı için hangi bölüme gitmeliyim, bel ağrısına bakan bölüm hangisi, bel ağrısına hangi bölüm bakar gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Bel ağrısı çok yaygındır ve genellikle birkaç hafta veya ay içinde düzelir. Bel ağrısı (lumbago) özellikle yaygındır, ancak boyundan kalçalara kadar omurga boyunca herhangi bir yerde hissedilebilir. (Bkz.Bel Ağrısı Neden Olur? Bel Ağrısına Ne İyi Gelir? Bel Ağrısı Nasıl Geçer? Bel Ağrısı)

Çoğu durumda ağrı ciddi bir şeyden kaynaklanmaz ve genellikle zamanla iyileşir.

Bunu hafifletmek için yapabileceğiniz şeyler vardır. Ancak bazen ağrı uzun sürebilir veya tekrarlamaya devam edebilir.

Bel Ağrısı İçin Hangi Bölüme Gitmeliyim? Bel Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Bel ağrısı yaşırosanız öncelikle ortopedi bölümüne gitmeniz sizin için iyi olacaktır. Ortopedi bölümü vücuttaki kemikler, eklemler, kaslar, kirişler, sinirler gibi hareketi sağlayan organ bozukluklarına bakan bölümdür. Bel bölgesindeki ağrılardan sonra akla gelen ilk hastane bölümüdür.

Bel ağrısı için gidilebilecek bir diğer hastane bölümü ise beyin ve sinir cerrahi bölümüdür. Beyin ve sinir cerrahisi doktorları, bel fıtığı başta olmak üzere her türlü omurga hastalıklarının tedavisini sağlamaya çalışırlar.

Bel ağrısı için fizik tedavi uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Fizik tedavi, kaslar ve sinirlerdeki hasarların iyileştirilmesinde başvurulan bir yöntemdir. Ayrıca darbeler sonucu oluşan rahatsızlıklarda da fizik tedavi uzmanlarına başvurulabilir.


İlgili içerikler:


Sağlık, ilaçlar, bitkiler ve daha birçok eşsiz konu üzerine güncel makalelerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Batuhan Korkmaz {Batuhan Korkmaz}

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okuyor. Eğitim hayatı süresince öğrendiklerini bir araya getirmek ve sağlığınız hakkında daha kolay bilgi edinebilmeniz amacıyla araştırdıklarını sitesinde paylaşmaktan keyif duyuyor. Onlineczacı'ya içerik hazırlamanın dışında zamanını müzikle geçiriyor. Blues hayranı. Sekiz yıllık elektrik gitar serüveninin yanında Karaçay-Malkar kültürünün etkisi ile akordeon çalıyor. Yaklaşık beş yıl boyunca amatör ve bölgesel liglerde çeşitli takımların altyapısında basketbol oynadı. | korkmaz1001@gmail.com e-mail adresinden ya da @bthnkrkmz Instagram sayfasından iletişime geçebilirsiniz. | Öneri ve şikayetleriniz için: onlineczaci@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir